Uncategorized

Graj i ucz się!- gry online uczące języków obcych

Sztandarowym sloganem, który reklamuje kursy językowe dla przedszkolaków to „NAUKA PRZEZ ZABAWĘ!”. Ale kto powiedział, że my dorośli musimy ślęczeć nad ponurą kartką z niekończącą się listą słówek? Otóż nie musimy! Dziś specjalnie dla Was wybrałam linki do gier i aplikacji, które umilą Wam naukę języków obcych. Co więcej, w dobie smartfonów możecie grać i uczyć się jadąc pociągiem czy czekając w kolejce.

Duolingo

Duolingo chyba nie trzeba nikomu przestawiać. Jeżeli jakimś cudem jeszcze nie znacie tej apki, to koniecznie ją obczajcie!

System nauki jest podzielony na lekcje, które są ułożone poziomami oraz tematyką słówek.
Każda jednostka pozwala nam na ćwiczenie wymowy, rozumienia ze słuchu i pisowni. Naszym zadaniem jest przede wszystkim tłumaczenie pojedynczych słówek lub zdań oraz zapisywania tego co słyszymy.
Zyskujemy punkty za prawidłowe odpowiedzi i wskakujemy na kolejne poziomy zaawansowania w znajomości wybranego języka obcego.
Jedynym minusem tej aplikacji jest wybór języków obcych, których możemy się uczyć. Jeżeli mówimy po polsku, to możemy uczyć się jedynie angielskiego. Ale jeśli już znacie angielski to Wasz wybór jest o wiele szerszy: hiszpański, francuski, włoski, niemiecki, portugalski.

Babadum

Bababum to gra online, w której do wyboru macie 11 języków obcych i 5 gier. Zabawa polega przede wszystkim na klikaniu w odpowiedni wyraz, obrazek, etc. Dlatego polecam tą stronę, kiedy jesteście naprawdę znudzeni i jedyne na co macie ochotę to „popykać w gierkę” jak to mówi mój chłopak. Naprawdę jest to świetna odskocznia, np. od pisania pracy, przygotowywania projektu, etc. Niestety nie doszukałam się możliwości wyboru poziomu, dlatego jeżeli dopiero zaczynacie naukę języka, to możecie się trochę zdemotywować. Chociaż z drugiej strony w ten sposób można wzbogacić nasze słownictwo. Zależy kto jak to tego podchodzi.

Word snake

Moi rówieśnicy pewnie pamiętają grę na komórkę „wężyk”. Tytułowy wąż poruszał się po ekranie mają za zadanie pożerać jabłuszka, kropki, jak zwał, tak zwał. W tej wersji nasz przyjaciel musi wszamać poprawne tłumaczenie wyrażenia znajdującego się na górze ekranu. Naprawdę świetna zabawa!

Langbandit 

Langbandit przenosi nas na Dziki Zachód, a my stajemy się prawdziwymi językowymi rewolwerowcami! Naszą bronią są słówka, którymi możemy się bronić w pojedynku toczonym z innym graczem.
Do wyboru mamy język angielski, niemiecki lub hiszpański na wszystkich poziomach zaawansowania.
Pierwszym krokiem jest wybranie kategorii tematycznej. Możemy zdecydować się na przyrodę, życie codzienne czy inny zakres słownictwa, z którego będziemy „odpytywani”. Potem system losuje dla nas przeciwnika, z którym staniemy do językowego pojedynku. Jest też opcja zaproszenia znajomych i sprawdzenia ich umiejętności, którymi tak często się chwalili podczas wspólnych imprez. 😉

Lyrics training

Jeżeli jesteście fanami muzyki, a szczególnie piosenek w językach obcych, to ta gra jest stworzona dla Was!
O co tutaj chodzi? Wybieramy ulubioną piosenkę w języku obcym, którego się uczymy i uzupełniamy luki w tekście piosenki. Ilość słów do wypełnienia zależy od poziomu zaawansowania, który sobie wybierzemy. Uwaga! Ta gra naprawdę potrafi wciągać!

Ogromnym plusem tej gry online jest niezliczony wybór piosenek oraz języków obcych, których chcemy się nauczyć. Zaczynając od angielskiego, francuskiego, portugalskiego, kończąc na fińskim, katalońskim czy tureckim!
Możecie grać zarówno z poziomu komputera (przez stronę internetową), jak i skorzystać z aplikacji mobilnej na smartfona.

Oczywiście tego typu gier jest w internecie mnóstwo. Od zwykłych memory po przeróżne krzyżówki. Jednak chciałam pokazać Wam te najciekawsze.

Jeżeli macie swoje ulubione strony z grami i łamigłówkami językowymi, podzielcie się linkami w komentarzach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *