Uncategorized

Podsumowanie 2018- podróże, filmy, nauka, motywacja

Co roku robiąc podsumowanie kilkunastu ostatnich miesięcy jestem dla siebie niezwykle surowa. Zawsze można było zrobić coś lepiej, szybciej, bez skazy. Kiedy wchodzę w większe szczegóły, to widzę, że jednak udało się osiągnąć kilka małych sukcesików, które być może zaowocują większym sukcesem w przyszłym roku.

Na blogu pojawiło się 16 wpisów, które krążyły wokół kilku głównych tematów. Poniżej przygotowałam dla Was zestawienie obszarów, które w tym roku przykuły moją uwagę. Postanowiłam je zgłębić, przy okazji dzieląc się z wami moimi obserwacjami w kilkunastu postach.

POSTANOWIENIA

Ten rok zdecydowanie należy do sumiennej realizacji postanowień.
Nie chciałam po raz kolejny przepisywać listy z poprzednich lat, które pod koniec stycznia gdzieś się zawieruszały i słuch o nich zaginął. Nie było miejsca na kolejne wymówki i przekładanie na wieczne zaczynanie od poniedziałku. To nie oznacza jednak, że nie zostały w między czasie zmodyfikowane.

Bardzo szybko życie zweryfikowało, że troszkę się przeliczyłam i musiałam trochę obniżyć postawioną poprzeczkę. Stwierdziłam, że jak dziewczyny z Instagrama mogą codziennie chodzić na siłownię, to ja też mogę. Niestety zapomniałam, że ja mam jeszcze na głowie etat, a potem dodatkowe zlecenia, które mocno ograniczały mój wolny czas.

Za każdym razem, kiedy wątpiłam w siebie i osiągnięcie postawionego celu szukałam motywatorów i stawiałam przed sobą mini cele, które były łatwiejsze do osiągnięcia. A z kolei te mniejsze składały się na ten większy.

 

Jak odzyskać motywację do realizacji postanowień?

Moje postanowienia noworoczne 2018 – sukcesy i porażki po 6 miesiącach.

Postanowienia noworoczne 2018- pozostał miesiąc!

 

 

 

NAUKA

Niestety w tym roku nie zrobiłam nadzwyczajnych postępów w znajomości języków. Nie będę się tym zadręczać, bo wiem czym było to spowodowane.
Po pierwsze, większość weekendów pochłonęły studia podyplomowe, które szczęśliwie zakończyłam w czerwcu.
Drugą przyczyną była dodatkowa praca, która zabierała mi większość wolnego czasu popołudniami.

Nie ukrywam, że jest mi z tym troszkę źle, dlatego mam pewne językowe plany na przyszły rok. Może niebawem Wam je zdradzę, kiedy tylko dopnę szczegóły. 🙂

 

Na jakim poziomie jest Twoja znajomość języka obcego?

Mój angielski – czy warto dążyć do perfekcyjnej znajomości języka?

Jak i kiedy uczyć się języka obcego pracując na pełen etat?

 

MOTYWACJA

Jak każdy normalny człowiek miewałam (i z pewnością będę miewać w przyszłym roku) gorsze dni, kiedy jedyną rzeczą o której marzyłam było schowanie się pod kocykiem z tabliczką czekolady.
Co wtedy robiłam? Pisałam poniższe teksty, które miały poprawić nastrój zarówno mi, jak i wam. Chciałam sama siebie zmotywować do wyjścia z marazmu, a przy okazji pomóc i wam.

 

Blue Monday, jak przetrwać najsmutniejszy dzień w roku?

Co robią ludzie sukcesu przed pójściem spać?

Jak efektywnie odpoczywać?

Jak zapobiec jesiennej chandrze?

 

WDZIĘCZNOŚĆ

Mimo przekroczenia osiemnastki dawno temu, dopiero w tym roku (w końcu!)  zrozumiałam jak ważna jest w życiu wdzięczność i docenianie każdej, najmniejszej rzeczy, którą daje nam los. Wiem, że powiało Paolo Coelho, ale taka jest prawda. Sami pomyślcie; kiedy ostatnio byliście wdzięczni za pyszną pizzę na kolację, za wspólne piwo ze znajomymi, za długie rozmowy z bliską osobą w chwili słabości, za siłę do wspinania się po górach, za dach nad głową i wiele, wiele innych rzeczy, które przyjmujemy za normę. Zdajemy sobie sprawę z ich wagi dopiero w chwili, kiedy tracimy te wszystkie rzeczy od tak.

 

7 rzeczy, które sprawiają, że jestem szczęśliwa.

Bierz przykład z dziadka- co mi po nim pozostało?

 

PODRÓŻE

Niestety w tym roku nie udało nam się wygospodarować pełnego tygodnia na wypoczynek, ale nic straconego. W zamian za to organizowaliśmy kilka wyjazdów weekendowych, które sprawiły nam wiele radości i oddechu od szarej rzeczywistości.
Na blogu opisałam tylko dwa najważniejsze.

 

Madryt – co trzeba zobaczyć?

Ateny

 

KINOMANIAK

Początek i koniec roku to czas Netflixa, którego ani trochę nie żałuję. Pogoda nie zachęca do joggingu, ani długich, romantycznych spacerów. W zamian za to zaserwowaliśmy sobie mnóstwo romantycznych chwil przy wspólnych seansach w domowym zaciszu.

 

4 seriale NETFLIX trzymające w napięciu, których nie możesz przegapić.

4 filmy, które oglądam kiedy potrzebuję motywacji do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *