Uncategorized

Hiszpańskie reality show na NETFLIX 2023, które musisz zobaczyć!


Netflix, HBO GO, Prime video i inne tego typu platformy były moim marzeniem, kiedy szlifowałam mój hiszpański. Wtedy byłam wniebowzięta, gdy udało mi się znaleźć kilka odcinków kryminalnego serialu bez napisów, ani lektora. Potem odkryłam, że hiszpańska telewizja udostępnia kilka popularnych seriali na swojej platformie. Mogłam oglądać bez końca La que se avecina, choć bardzo trudno było mi zrozumieć dialogi przez mnóstwo zwrotów potocznych, jak i zawrotne tempo mówienia aktorów. Zdecydowanie więcej rozumiałam oglądając Isabel, jednak nauka języka z serialem historycznym (gdzie dialogi również nawiązywały do tamtych czasów) nie jest dobrym pomysłem.

Oprócz filmów i seriali, wbrew pozorom świetnym źródłem ćwiczenia języka obcego są wszelkiego rodzaju programy typu reality show. Dlaczego?

  • dialogi są prowadzone przez zwykłe osoby, które używają codziennego, potocznego języka;
  • uczestnicy są native speakerami, więc możemy przy okazji posłuchać akcentów z różnych regionów;
  • używa się tutaj zwyczajnego słownictwa, bez żadnych wyrafinowanych struktur gramatycznych czy wyszukanego słownictwa.

Poniżej znajdziesz listę kilku programów typu reality show prosto z Hiszpanii, które możesz obejrzeć na platformie Netflix.

Soy Georgina (Jestem Georgina)

Tytułowa Georgina Rodríguez, jest znana głównie z bycia partnerką piłkarza Cristiano Ronaldo, jednak ona sama przypisuje sobie o wiele więcej przydomków: modelka, matka, influencerka, kobieta biznesu, tancerka. Na Instagramie obserwuje ponad 28 milionów osób! Przestało ją cieszyć bycie ładną buzią obok znanego partnera, więc chciała poprzez ten program pokazać „swoją prawdziwą twarz”. Ile z tego jest prawdy, oceńcie sami. Będziemy towarzyszyć jej na co dzień w macierzyństwie, podróżach i przyjaźniach. Podobno dowiemy się, kim naprawdę jest Georgina Rodríguez.

First class

W tym reality show śledzimy losy grupki przyjaciół, którzy żyją sobie w luksusowych domach w Barcelonie. Kochają drogie i modne ubrania, imprezy na bogato, lejący się strumieniami szampan, a przede wszystkim życie ponad stan, co mnie osobiście trochę przeraża. Ostrzegam, oglądasz na własną odpowiedzialność! Ja oglądałam głównie ze względu na Barcelonę w tle i potoczny język bohaterów.

Markiza Tamara Falcó

Ten program pokazuje wytworne życie Tamary Falcó, hiszpańskiej arystokratki. Bohaterka stara się zachować równowagę między pracą, zabawą i kontaktami ze swoją słynną rodziną.

Made in Mexico

To kolejny program o wystawnym życiu, ale tym razem występuję przedstawiciele elity Mexico City. Niestety pod elegancją kryje się skomplikowana sieć intryg, zazdrości i osobistych problemów. Trochę jak z meksykańskiej telenoweli.

Miłość i kłamstwa. Sardynia

To jeden z tych reality show z miłością w tle. 6 par walczy o nagrodę pieniężną sięgającą nawet 100 000 euro wiedząc, że za kłamstwa trzeba słono zapłacić. Aby dodatkowo podkręcić atmosferę, do uczestników dołączą niezapodziewani goście, którzy namieszają w ich związkach i wystawią wzajemne zaufanie na poważną próbę. 

A może ty polecisz nam hiszpański reality show, który podszlifuje naszą znajomość języka potocznego, a przy okazji pozwoli obejrzeć coś lekkiego? Daj znać w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *