Uncategorized

Językowe Walentynki

Nie macie pomysłu jak spędzić jutrzejszy Dzień Zakochanych? Chcecie zaimponować swojej sympatii? Zerknijcie na moje językowe propozycje.

Czy jest coś bardziej romantycznego niż wyznanie sobie miłości w języku obcym?  W tym wyjątkowym dniu rozmawiajcie z partnerem wyłącznie (!) w wybranym przez Was języku. Nie stresujcie się, nie przejmujcie błędami, po prostu przełamcie się i rozmawiajcie!

Wieczorny seans filmowy z komedią romantyczną to dla mnie stały punkt w dniu zakochanych. Tutaj mamy kilka opcji do wyboru:
* film obcojęzyczny bez napisów– opcja dla zaawansowanych. Będzie Wam łatwiej, jeżeli już widzieliście wybrany film i znacie mniej więcej kwestie bohaterów.
* film z napisami z danym języku– Kiedy Bridget Jones jest dla Was niezrozumiała, wspomóżcie się angielskimi napisami. Przy okazji odkryjecie pisownię nieznanych słów.
* film z lektorem w innym języku– porzućcie wszelkie nadzieje, polski nie wchodzi w grę :). Wiem, że Julia Roberts rozmawiająca z Richard’em Gere po hiszpańsku brzmi zabawnie, ale to świetny sposób na obejrzenie ulubionego filmu w języku, którego obecnie się uczymy. Przyjemne z pożytecznym 🙂

http://lyricstraining.com/ – musicie odwiedzić tę stronę, jeżeli wolicie spędzić Walentynki przy dobrej dawce muzyki. Wybieracie język, ulubioną piosenkę, poziom trudności i zabawę czas zacząć! Jakie jest nasze zadanie? Uzupełnianie tekstów piosenek. Udany wieczór gwarantowany 🙂

Planszówki zawsze rozkręcą nawet najnudniejszą imprezę. Dlatego łapcie jeden z pomysłów, które opublikowałam w zeszłym roku i grajcie

Piszcie w komentarzach jakie są Wasze plany na jutrzejsze święto zakochanych 🙂

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *