Uncategorized

Dlaczego jesień jest idealną porą do nauki języków?

Latem szkoda siedzieć w domu, więc wolimy szaleć na plaży, pluskać się w basenie i korzystać z każdego promienia słońca. Zimowe szaleństwo w śniegu też nie pozostawia nam wiele wolnego czasu. Wiosną bliscy wyciągają nas na rowerowe przejażdżki i spacery po lesie. Więc kiedy mamy zadbać o nasz rozwój i uczyć się języków obcych?! Oczywiście jesienią! Poniżej przygotowałam dla Was mini motywator do zabrania się za długo odkładane lekcje języka.:)

Październik to nowy rok w szkołach językowych! Na pewno Wasze miasto jest oblepione reklamami o innowacyjnych kursach w małych grupach z native speakerem. Poszperajcie w internecie, porównajcie ceny, poczytajcie opinie a z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Chyba, że jesteście samoukami tak jak ja 🙂 Więcej o kursach językowych znajdziecie w tym wpisie.

Kiedy byłam dzieckiem, namiętnie grałam w memory, grzybobranie, państwa-miasta i inne gry planszowe. Kiedy poznałam mojego męża, moja pasja odrodziła się. Postanowiłam połączyć moje zainteresowania i zaczęłam wymyślać połączenia mniej lub bardziej znanych gier z nauką języków.

Poniżej znajdziecie linki do moich wpisów dotyczących gier uczących języków
Story cubes
Time’s up!
Czarne historie
Tik tak bum!
Jungle speed
TABU

 

Obecnie biznes serialowy rozwija się w tak zawrotnym tempie, że chyba każdy ogląda chociaż jeden z nich. Jesienna ramówka już dawno miała swoją premierę, więc poszperajcie i sprawdźcie czy Wasz ulubiony serial nie ma swojej kontynuacji! Ja ostatnio wciągnęłam się w polskie seriale, co nie pomaga w nauce języków, ale coś anglojęzycznego też się zawsze znajdzie.
O moich ulubieńcach poczytacie tutaj.

Jak wyobrażacie sobie swój idealny piątkowy wieczór? Pewnie powiedziałabym, że domówka ze znajomymi. W tym tygodniu stwierdziłam,że wolę zostać w domu. I wiecie co? To był mój idealny piątek! Spróbujcie znaleźć sobie w domu swój cichy kącik, owinąć się kocykiem i przygarnąć książkę. Nawet jeśli to ma być samouczek czy podręcznik. Z pewnością spędzicie przyjemnie czas. No może darujcie sobie świeczki, bo ucierpi na tym Wasz wzrok 😉
W tym poście dowiecie się co zdrowego warto przekąsić podczas nauki.

A Wy jak spędzacie jesienne wieczory? Uczycie się z serialem czy wolicie jednak książkę? A może spotkanie ze znajomymi przy grach planszowych? Podzielcie się w komentarzach! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *