Uncategorized

Co robią ludzie sukcesu przed pójściem spać?Jaki obraz macie przed oczyma, kiedy pomyślicie o tym jak wygląda dzień człowieka sukcesu? Mi od razu przychodzi na myśl poranny jogging bądź joga, prasówka w metrze, po drodze bajgiel i kawunia w „fancy” kawiarni, a potem dumne wkroczenie do biura w idealnie wyprasowanej garsonce, ułożonej fryzurze, nienagannym makijażu z uśmiechem na ustach. No dobra, może przesadziłam, ale czy rzeczywiście poranek ma największy wpływ na to, jak poradzimy sobie z naszymi zadaniami w ciągu całego dnia? Może jednak trzeba cofnąć się jeszcze o kilka godzin wstecz?
Poszperałam i znalazłam dla Was rytuały, które stosują najbardziej wpływowi ludzie świata. Może to w ich wieczornych czynnościach tkwi przepis na sukces?

Bill Gates codziennie poświęca godzinę na wieczorną lekturę.

Wybiera inspirującą biografię, książki historyczne lub teksty filozoficzne.
Czy to znaczy, że my też powinniśmy zagłębiać się w dzieła Nietzschego lub odkurzyć Trylogię Sienkiewicza? To nie musi być górnolotna literatura, której nie lubimy lub nie rozumiemy. Nie musimy również szukać pozycji typowo biznesowych. Każdy czerpie
inspiracje z innych źródeł, bo to pomaga być bardziej kreatywnym i
urozmaica różne pasje
.

Ważna sprawa: Nigdy nie czytaj na ekranie LCD przed zaśnięciem, ponieważ utrudni to zaśnięcie.


Grianna Huffinton, szefowa Huffington Post, również oddaje się lekturze, jednak nie zarywa nocy, kiedy wciągnie ją interesująca historia.

Pilnuje, żeby codziennie przesypiać 8 godzin.
Poza tym,  ma bana na przynoszenie wszelkiej elektroniki do sypialni. Po zemdleniu z przemęczenia kompletnie zmieniła swoje podejście do snu.
Napisała na ten temat książkę „Thrive”, w której tłumaczy, że
kompletnie odstawiła takie urządzenia jak iPad, Kindle, laptop, które
miała w zwyczaju trzymać przy łóżku .


Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka, wyłącza telefon na noc, a na wszelkie wiadomości i maile odpowiada ranem. 

Tym samym nic nie zakłóca jej snu i w pełni może oddać się w ramiona Orfeusza.
Oczyszczanie umysłu przed snem jest kluczowe dla ludzi sukcesu. Często spisują też listę zadań na kolejny dzień, by te myśli nie zaprzątały im głowy wieczorem.

Przykładem może być Kenneth Chenault, CEO firmy American Express, który spisuje co wieczór przed snem rzeczy, które chce załatwić
następnego dnia.
Myślą o pozytywnych rzeczach

A co jest główną cechą wspólną wszystkich ludzi sukcesu?


Kończą dzień myśląc o dobrych rzeczach, które ich spotkały w ciągu dnia. Prowadzenie dziennika, w którym będziemy spisywać wszystkie nasze małe sukcesiki pomoże nam dobrze się nastroić, a przede wszystkim być wdzięcznym za to, co nas spotkało.

Bardzo łatwo wpaść w pułapkę myśląc wyłącznie o porażkach i niepowodzeniach. Mamy wtedy wrażenie, że nasze życie nie ma sensu. Wszystkie czarne myśli zaprzątają nam głowę przez co zapominamy ile dobrego nas spotkało. Niezależnie od tego, czy twój dzień nie należał do tych najlepszych, zapisz wszystko, za co jesteś dziś wdzięczny, a potem przeczytaj stworzoną listę na głos. Benjamin Franklin, jeden z Ojców-założycieli Stanów Zjednoczonych, zawsze zadawał sobie przed snem jedno pytanie – co dobrego udało mi się dziś zrobić?
Jeżeli sądzicie, że jednym z powodów dla których jeszcze nie zostaliście człowiekiem sukcesu jest chroniczne niewyspanie lub brak snu, to poniżej znajdziecie kilka moich wskazówek jak polepszyć jakość Waszego snu.


Jak się wyspać?


  • kładź się spać codziennie o tej samej porze
Każdy organizm zawsze szuka punktów stałych w naszym trybie życia. Nie tylko powinniśmy spożywać posiłki mniej więcej w tych samych porach dnia, ale także przygotowywać się do snu o stałej godzinie. Wtedy nasz mózg będzie wiedział, że nadeszła chwila wyciszenia i wypoczynku, a tym samym łatwiej będzie nam usnąć.  • słuchaj delikatnej muzyki lub audiobooka
Po raz kolejny podkreślam; nie używajcie urządzeń elektronicznych, które wydzielają niebieskie światło, bo to Wam tylko zaszkodzi. Zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w ulubioną playlistę lub głos lektora czytającego dawno odkładaną przez Was powieść  • gorąca kąpiel
Wiele osób sądzi, że gorąca kąpiel działa pobudzająco na nasze komórki, a jest wręcz odwrotnie. Wieczorem, kiedy chcemy się zrelaksować nie żałujmy ciepłej wody. Do tego umilcie sobie te chwile ulubionym balsamem, olejkiem lub świecami zapachowymi. Natomiast biorąc poranny prysznic nie bój się zimnej wody. Da Ci kopa i energię na cały poranek.

  • zrób listę rzeczy do zrobienia kolejnego dnia
Mając wiele rzeczy na głowie często przed snem zdarzało mi się o nich wszystkich myśleć. Starałam się ich nie zapomnieć, przez co nie mogłam zasnąć, a rano i tak nic nie pamiętałam. Aby oczyścić umysł i mieć spokojną głowę, zrób listę i połóż ją w widocznym miejscu, np. przy kluczach lub torebce.

I jak ludzie sukcesu? Gotowi na podbój świata? 🙂 Dobrej nocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *