Uncategorized

Sport i nauka języków obcych

Piękna pogoda wygoniła z domu nawet takiego leniucha jak ja. Nie mogę się oprzeć chęci spacerowania na świeżym powietrzu wygrzewając się na słoneczku. Niektórzy z Was na pewno starają się zgubić zimowe kilogramy uprawiając sport. Dlatego dziś o tym jak połączyć aktywność fizyczną z nauką języków obcych.  

Ćwicz z obcojęzycznymi trenerami

Świat nie kończy się na Chodakowskiej czy Lewandowskiej. Poszukajcie w internecie filmików z ćwiczeniami prowadzonymi przez zagranicznych trenerów.  Ostatnio bardzo popularne są Mel B oraz Tiffany. W ten sposób nie tylko ruszycie się z kanapy, ale także osłuchacie się z językiem oraz poćwiczycie tryb rozkazujący i słownictwo związane z częściami ciała.

Muzyka i audiobooki

Biegając lub jeżdżąc na rowerze możecie słuchać obcojęzycznych audiobooków lub ulubionej muzyki w wybranym języku. Z pewnością umili Wam to czas.

Bierz książkę i pedałuj


Kiedy nie macie ochoty wychodzić z domu, wsiadajcie na rowerek stacjonarny i poczytajcie książkę lub gazetę. Kiedy lektura Was wciągnie, zapomnicie o wysiłku i w mgnieniu oka spalicie mnóstwo kalorii.

Piszcie w komentarzach jakie są Wasze sposoby na połączenie sportu i nauki języków. 🙂

Jeden komentarz

  • Natalka Kuć

    Pomysły ciekawe – warto szukać wszelkich możliwych i ciekawych sposobów na wzbogacenie obcego języka. Lepsze to od siedzenia nad książką w domu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *